Meiltä Glorian Kodin bloggaajilta kyseltiin keväästä, sen suunnitelmista ja toiveista. Alkoi samantien vähän ahdistaa ja vähän väsyttääkin. Eihän siitä ole kuin ihan hetki vain, kun vasta fiilistelin syksyn tullen sitä, että ihanaa kun pimeys ja lumi peittää pihan keskeneräisyydet ja kaikki raksan tekemättömät työt ja nytkö se kevät jo tulee ja paljastaa taas sen kaiken!

Samalla tavalla huomaan, että uusimmat ihastukseni tuoksukynttilät on edelleen pöydillä ja kaapin päällä ( olen täällä tehnyt tutkimusta asiasta ja tässäpä tulos: mitä kalliimpi kynttilä, sitä pidempään se kestää ja enemmän se tuoksuu, edulliset ei tuoksu millekkään, nuo Balmuirin on sieltä laadukkaimmasta päästä).

Aika vaan tuntuu nykyään valuvan käsistä, vaikka päivät touhuaa kaikenlaista, silti on paljon tekemätöntäkin.

Siksipä - nyt on viimeiset hetket polttaa ne kynttilät loppuun.

Kommentit (2)

Mirella - Savo Living
Liittynyt5.3.2016
4/2 | 

Meillä kynttilät palaa vuoden jokaisena päivänä, kesällä kylläkin vähemmän.
Mullakin löytyy hyllyltä samainen musta Balmuirin tuoksukynttilä, loppuun kylläkin jo poltettu.
Hyvässä uusiokäytössä lämpökynttilöitä poltettaessa. =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Seuraa 

Sisustusblogi, joka on nimetty Kalliomäen perheen Helsinki-pientalo-rakennusprojektin mukaan. 

Pitkän linjan sisustusalan ammattilainen, suunnittelija, toimittaja, visualisti Piia, hänen miehensä, valokuvausta harrastava Jari ja kaksi kouluikäistä poikaa asuvat nyt neljättä vuotta uudessa talossa ja sisustavat klassisella ja ajattomalla tyylillä.

Blogissa jaetaan oman kodin sisustuksen lisäksi parhaat palat Piian kivoista työjutuista, intoillaan modernista arkkitehtuurista, matkailusta ja maisemista. 

Seuraa Piia Kalliomäkeä Instagrammissa

Tsekkaa myös Piia Kalliomäki / Studio Kalliomäki 

Kiinnostaako sinua yhteistyö tämän blogin kanssa? Ota yhteyttä piia.kalliomaki @ gmail.com.

 

Hae blogista

Blogiarkisto

2019
2018
2017
2016
2015
2014

Kategoriat

Instagram

Sisältö jatkuu mainoksen alla