Lapuan Kankureiden kanssa tehdyn ihanan Pariisiin matkan jälkitunnelmissa saimme kotiin muutamia tuotteita. Aallonmurtaja-sarjan on suunnittelut Reeta Ek ja se on tosi kaunis ja maalauksellinen kuosi. Itselleni sininen on uusi sisustusväri, mutta näin puun kanssa yhdistettynä ja kesää vasten tosi kiva ja raikas väri.

Paitsi kaunis, käyttökelpoinen ja ajaton pellavainen sarja, myös hyväätekevä, osa tuotosta menee Itämeren suojeluun.

 

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Seuraa 

Sisustusblogi, joka on nimetty Kalliomäen perheen Helsinki-pientalo-rakennusprojektin mukaan. 

Pitkän linjan sisustusalan ammattilainen, suunnittelija, toimittaja, visualisti Piia, hänen miehensä, valokuvausta harrastava Jari ja kaksi kouluikäistä poikaa asuvat nyt neljättä vuotta uudessa talossa ja sisustavat klassisella ja ajattomalla tyylillä.

Blogissa jaetaan oman kodin sisustuksen lisäksi parhaat palat Piian kivoista työjutuista, intoillaan modernista arkkitehtuurista, matkailusta ja maisemista. 

Seuraa Piia Kalliomäkeä Instagrammissa

Tsekkaa myös Piia Kalliomäki / Studio Kalliomäki 

Kiinnostaako sinua yhteistyö tämän blogin kanssa? Ota yhteyttä piia.kalliomaki @ gmail.com.

 

Hae blogista

Blogiarkisto

2019
2018
2017
2016
2015
2014

Kategoriat

Instagram

Sisältö jatkuu mainoksen alla