Ihmiset Ihmiset Näyttelijä Hilma Kotkaniemi kokeilee juhlissa tyylinsä rajoja – "En koskaan pelkää ylipukeutuvani"
Sisusta Sisusta Arkkitehti Sami Maukonen tavoittelee hyviä tiloja: ”Työpaikalle on nyt houkuteltava ihmisiä uusin keinoin”
Ihmiset Ihmiset Näyttelijä Pihla Maalismaa uskoo, ettei kaikkea pidä saavuttaa: "Nuoruutta ihannoidaan ihan eri tavalla kuin ennen"
Sisusta Sisusta Lundian toimitusjohtaja uskoo mentoroinnin voimaan: ”On pelkkä outo myytti, etteivät naiset muka auttaisi toisiaan”
Sisusta Sisusta Tekstiilitaiteilija Ritva Puotila saa inspiraationsa karjalaisesta sukurakkaudesta: ”Woodnotes ei ole tyypillinen perheyritys”
Ihmiset Ihmiset Muotisuunnittelija, elokuvaohjaaja, festarijärjestäjä, muusikko... Paola Suhosella riittää unelmia ja hän tietää, miten ne toteutetaan
Ihmiset Ihmiset Pukeudu juhlavasti arki-iltana ja unohda kotiasut – Anna Brotkinin tyylivinkeillä elämästä tulee hauskempaa
Ihmiset Ihmiset Kelloseppä Stepan Sarpanevan käsissä syntyy uniikkeja kelloja, jotka niittävät maailmalla mainetta
Muoti Muoti Taiteellista sielukkuutta – kotigalleristi Antonia Hambergin tyyli sai uusia ulottuvuuksia taiteen myötä
Ihmiset Ihmiset ”Liika yrittäminen luo epäonnistumisia”, sanoo formulakuljettaja Emma Kimiläinen, joka ennen olisi uhrannut ihmissuhteetkin voiton takia
Ihmiset Ihmiset Vain yhden värisiä vaatteita, ei autoa... näin yrittäjäpari Niina ja Timo Leskelä karsivat elämästään kaiken turhan