Muoti Muoti Glorian toimitus osallistui somehaasteeseen: tältä näyttävät kotiversiot catwalk-tyyleistä
Ihmiset Ihmiset Suunnittelija Liisa Kotilainen tietää, mikä pukee aikuista naista: ”Väri tulee ennen kaikkea”
Ihmiset Ihmiset Nuoren sukupolven menestyjiä ja uudet ideat työtyyliin – 5 syytä lukea tammikuun Gloria
Muoti Muoti Linnan juhlien puvuista tunnettu muotisuunnittelija Teemu Muurimäki: ”Kiitän äitiäni ammatinvalinnastani”
Muoti Muoti Second hand -yrittäjä Noora Hautakangas ei osta uusia vaatteita itselleenkään – poimi ideat huippumuodikkaasta tyylistä
Tanssii tähtien kanssa -ohjelmassa kisaava Jaana Pelkonen: "Ihailen Gloria Fashion Show'n mallien taitoa liikkua lavalla"
Juontaja Anni Hautala kertoi Gloria Fashion Show'ssa syksyn suunnitelmistaan: "Häät eivät ole nyt ajankohtaiset, koska töitä on niin paljon"
Sisusta Sisusta Höyrysauna, parfyymeja ja viiden tähden hotelli – Reykjavik yllättää tyylikkyydellään
Ihmiset Ihmiset Taiken johtaja Kaisa Rönkkö vuokraa lähes kaikki juhla-asunsa: "Tuntuu, ettei minun tarvitse enää ostaa yhtään vaatetta"
Sisusta Sisusta Vastuullisuusvaikuttaja Outi Pyy suosii luonnonmateriaaleja ja on tarkka kodin kemikaalikuormasta – lue, mikä Outia inspiroi nyt
Ihmiset Ihmiset Säveltäjä Lauri Porra on Sibeliuksen jälkeläinen, mutta ei usko musikaalisuuteen – "Uskon enemmän kulttuuriin kuin geeneihin"
Sisusta Sisusta Huone näyttää suuremmalta, kun valaiset pimeät nurkat – lue ammattilaisen vinkit kodin valaistukseen
Sisusta Sisusta Vaikuttaja Petra Wettenrannan kotona saa olla keskeneräisyyttä – "Vaalea koti rauhoittaa vauhdikkaassa elämäntilanteessamme"