Lue ja inspiroidu!

Glorian Koti toukokuussa

Toukokuun Glorian Koti on raikkaasti uudistunut luku- ja katselupaketti sisustuksen ystäville. Glorian Kodissa katsellaan kodin arkea uusin silmin, etsitään ideoita unelmien kesäkoteihin, vieraillaan designer-guru Paola Navonen kodissa ja tutustutaan Milanon trendeihin.

gk201305 kansi1

 

 

Mennään jo mökille -jutussamme sisustustoimittaja Arja Löfström osoittaa, että pieni on nyt kaunista ja yksinkertaiset sisustusniksit valttia. Jutussa on 10 ihanaa ideaa kesämökin tai -kodin uudistamiseen. 

 

 

 

Suomeen maailmalta palannut muotisuunnittelija Teemu Muurimäki avasi Glorian Kodille kotinsa ovet ja kertoo persoonallisen ja nostalgisen sisustustyylinsä lähtökohdat.


 

Kesä"mökki" voi olla myös kaksio kaupungissa. Sisustustoimittaja Anna-Kaisa Melvas kertoo, miksi hänen vanhempansa palaavat kesä toisensa jälkeen Hankoon.



 




Tietysti Glorian Koti esittelee jälleen myös kuukauden värin, tyylityypit, sisustusilmiöt  ja kauteen sopivan tunnelmareseptin!


Kesäkuun Glorian Koti ilmestyy 4.6.!

Kommentoi


Viestisi *
Kirjoita numeroina ilman välilyöntejä
neljä yksi seitsemän
Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia

Kommentit